Kategorie
narzędzia

Rozwiązania ETL

Ilość danych przetwarzanych i gromadzonych codziennie w nowoczesnych przedsiębiorstwach wymaga wydajnego środowiska hurtowni danych, które umożliwi natychmiastowy dostęp do krytycznych informacji. Zanim jednak będziesz mógł przeglądać zebrane dane, musisz je wyczyścić i przygotować – odpowiadają za to narzędzia ETL.

Rozwiązania ETL – na co zwrócić szczególną uwagę?

W dzisiejszych czasach każda rzecz, każdy otaczający nas obiekt, którego używamy, który chcemy kupić, pozostawia ślad. Śledzenie w postaci danych. Na różnych etapach ślad ten można zapisać na różne sposoby w różnych bazach danych. Aby przeprowadzić pełną analizę, potrzebne nam dane należy pobrać ze źródła. Ale to dopiero początek. Różne źródła, różne standardy, różne formaty. Dane muszą być spójne – jednorodne – aby mogły dawać jasny i prawdziwy przekaz. Każda firma chce nauczyć się innych rzeczy na podstawie swoich danych. Dlatego tak ważne jest przygotowanie tych danych zgodnie z potrzebami, wymaganiami i standardami każdego klienta indywidualnie. Jest to także etap, który przekształca dane, tak aby były ze sobą kompatybilne i mogły być analizowane jako takie rozwiązania ETL.

Lista możliwych zastosowań narzędzia ETL wykracza poza te cztery najbardziej charakterystyczne punkty, ale wyraźnie wskazuje, jak ważne jest stosowanie ETL w codziennych operacjach biznesowych. Wyobraź sobie, jak ciężko i uciążliwie by to wyglądało, gdybyśmy pracowali z danymi, gdybyśmy musieli być ekspertami w każdym źródle danych przetwarzanym w naszej firmie. Gdyby każde przetwarzanie, wyszukiwanie i oczyszczanie musiały być wykonywane indywidualnie, jeżeli chodzi o rozwiązania etl.

Kiedy mamy do czynienia z danymi różnego rodzaju, zwykle są one zorganizowane w strukturę. Ważne jest, aby procedury związane z ekstrakcją już wprowadzały wstępny wybór danych, ponieważ zbieranie niepotrzebnych lub nieistotnych danych negatywnie wpływa na wydajność procesu ETL i tworzonej hurtowni danych. Transformacja – transformacja Podczas procesu transformacji sprawdzamy, czy rekordy w bazach danych są poprawne, czy wymagają czyszczenia, czy też nie nadają się do użytku. Pomaga to utrzymać porządek w utworzonej bazie danych i nie prowadzi do bałaganu. Najprostsza z procedur transformujących dane jest odpowiedzialna za przekształcanie danych liczbowych na dane znakowe i odwrotnie, wypełnianie pustych wartości, zmianę formatów (liczb i dat), zmianę wartości, na przykład przeliczanie jednostek. Procesy transformacyjne pozwalają nam również na standaryzację wartości i utrzymanie integralności przygotowanych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *